Edumusega inspireerid järgmise generatsiooni säravaimaid tähti ning täiendad oma juhtimis-ja koolitusoskusi.

 
 
edumus_background_4.png
 
 
edumus_milleks.png
 

Programmist

Edumus on koolitusprogramm, mis pakub töötavatele spetsialistidele vaheldusrikast kogemust ning hindamatut panust Eesti noorte arengusse. Sinult ootame valmisolekut õppida ning soovi anda noortele edasi oma teadmisi ja elukogemusi. Efektiivseks õpetamiseks oleme kokku pannud koolitusprogrammi, küll aga on õpetamise meetodid õpetajatele endile vaba valik. Õpetaja ülesanne on teha selgeks oma aine ja seda võimalikult inspireerival ning motiveerival moel. Samuti on õpetaja eeskujuks oma tõekspidamiste ning käitumisega.

Edumuse programm kestab ühe õppeaasta. Aasta jooksul toimub 7 koolituspäeva, mille eesmärk on anda juhtimis-ja koolitusoskused nii koolis kui ka põhitööl edu saavutamiseks. Oma teadmisi ja oskusi klassi ees praktsiseerides ja kinnistades lood suurt väärtust ka õpilastele. Õpetades ühte klassi ühes aines, mis nädalaseks koormuseks keskmiselt 4 tundi, millest pooled on mõeldud klassitunniks ja pooled ettevalmistumiseks.

 
 

Pane end proovile

Kõik ei sobi õpetama, aga palju on ka neid, kes ei ole seda talenti veel endas leidnud. Anna endale ja Eesti noortele võimalus. Kandideeri ja saame koos teada, milliseid teadmisi võiks Sul olla noortele õpetada. Iga õpetaja peabki olema isemoodi, sest iga noor ja täiskasvanu on isemoodi ning kooli eesmärk ongi noori päriseluks ette valmistada. 

Kandideerimiseks Võiks olla:

 1. Positiivset ellusuhtumist

 2. Loomulikku talenti õpetamiseks (aitame välja selgitada)

 3. Kõrgharidus magistri tasemel

 
edumus_background_2.png
 

Edumuse programm

 1. Leiame inimesed, kellel on õpetamiseks head eeldused olemas

  Edumuse esimene väljakutse on leida need, kellel on piisav haridus, positiivne ellusuhtumine ning muidu head eeldused õpetamiseks juba olemas. Luues sobivad tingimused ja andes veel väikse tõuke saame nad ühest klassist alustades maailma muuta. Selleks, et teada saada anna oma huvist märku.

 2. Koolitaja koolitus tulevastele õpetajatele

  Kas sa juba tead, mis teeb ühe hea õpetaja eriti heaks õpetajaks? Püüame koostöös Tallinna Ülikooli ning teiste haridusinnovatsiooni aktivistidega selle teadmise kontsentreerida koolitusprogrammi, millest 3 koolituspäeva toimuvad enne õpetamise algust ning ülejäänud üle kahe kuu. Sissejuhatava koolituse eesmärk on luua teadlikkus ning anda baasteadmised erinevate õpetamisega seotud aspektide osas ning just nendes valdkondades, mis on kõige olulisemad ja just siis kui need on olulised.

  Koolitust viib Edumus läbi koosöös Tallinna Ülikooli Haridusteaduse instituudiga.

  Rohkem Edumuse koolitusprogrammi kohta võid lugeda siit

 3. Mentorlus õpetamiseprotsessi jooksul tagamaks kooli-, töö ja eraelu tasakaal

  Õpetamine ei ole lihtne töö ning selleks ei piisa vaid põgusast heast sõnast enne lennukist välja hüppamist. Alati ei lähe kõik ainult hästi, iga päev on uus ning toob uusi väljakutseid, millest enamus on kergelt ületatavad, kuid juhuks kui on vaja toetust, on Edumus sinu ja kooli jaoks olemas.

 
 

Kuidas kandideerida?

Tule jaga oma huvi ja kirge tarkvara arenduse, psühholoogia, ajaloo, füüsika või mõne muu aine vastu ning arenda seeläbi ka enda oskusi ning teadmisi. Esimesed Edumuse koolitused algavad juba augustis.

 
edumus_background_5.png